At Binme Çiftliği

 

Toplumların alışıla gelmiş kuralları vardır. Kuşaklar bu kuralları aktarmanın en güzel ve en sade yoludur. Büyük küçük tüm toplumlar bu yolu denemeye devam ettikçe bedenlerimizde yani DNA’larımıza bu yol işlenmeye başlar. Özetle uzun yıllar boyunca aynı topluluk, kuşaklar boyunca aynı işlemleri yapmaya devam ettikçe yeni doğan çocuklar o alana ya da yeteneğe meyilli olarak doğarlar. Bizlerin de kültüründe at çok önemlidir. Hatta öyleki birbirinden anlamlı onlarca atasözümüz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra eğitimler, etkinlikler ve aktiviteler de cabası diyebiliriz. Halen toplumumuzun büyük çoğunluğu at binme aktivitesini severek ve isteyerek yapmaktadır. Bizlerde bu durumun bilincinde olduğumuz için sizlere at binme çiftliği olarak mükemmel bir imkan sunmaktayız. Birbirinden çeşitli atlarımız aynı zamanda sizleri sürekli gözlemleyip korumak üzere bünyemize dahil ettiğimiz profesyonel seyislerimizle sizlere unutulmaz biz at binme hatırası bırakmak istiyoruz.

 

Çiftliğimiz, doğayla tamamen iç içe bir alanda konuşlandırılmış olup; atlarıyla, doğasıyla, profesyonel ekibi ve parkuru ile sizleri atalarımızın zamanında yaşıyormuşçasına bir hatıra bırakmaktırmak istiyoruz. Ülke olarak yapılan araştırmalarda halen arama motorlarında at binme çiftliği kelimesiyle günde yüzlerce arama yapılmaktadır. Buda demek oluyor ki hala yüzlerce gencimiz ya da yetişkin bireyimizin damarlarında at binme özlemi veya sevdası bulunmakta. Fakat bu durumun bizler bilincinde olduğumuz gibi farklı birçok işletmede farkında. Bu ve bunun gibi birçok nedenden dolayı sırf sizler eğlenin diye atlara yapılan eziyetlerden tutunda atın kaldırmayacağı kilonun kat be kat üzerinde olan çocuklar gezdirilmeye çalışıyor ve sakatlanan atlar ölüme terk ediliyor. Bizler hem hayvanlarını seven hem de bunu bir iş olarak değil de sizlere mutlu bir gün geçirtmeyi ana prensip edinmiş bir ekibiz. Birbirinden farklı atları isterseniz kendiniz sürün isterseniz seyislerimizin desteği ile öğrenene kadar güzel dakikalar geçirin karar tamamen siz değerli misafirlerimizin.

 

Genel olarak bakıldığında tesisimiz sadece at binme çiftliği olarak tasarlanmamıştır. Tesisimiz her ay onlarca kamp yapmak isteyen bireylerden ve sezonluk deniz, kum güneş tanımlamasını iliklerine kadar hissetmek isteyen aileler tarafından tercih edilebilmektedir. Birbirinden farklı etkinlikler ve organizasyonlar ile tamamen sizlerin huzur bulabilmesi ve mutlu ayrılabilmesi için geliştirmekten hiçbir zaman çekinmediğimiz tesisimiz ve personellerimiz bulunmakta. Sizler de ufak bir hafta sonu tatili ya da özel günlerde kafa dinlemeye ihtiyacı hissettiğinizde sizleri kapıda karşılayacağımızdan hiç şüphe duymayın.

Click to Chat!
Open chat